• ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۱۰:۵۶:۱۵
  • در همه مقالات
  • توسط admin
  • بازدید: 2072
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ ۲۳:۰۴:۵۰
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف

تاریخچه پرتال ها


در اواخر دهه 1990 میلادی، پرتال، وسیله ای لوکس بحساب می آمد. پس از اوج گیری و پیشرفت مرورگرهای اینترنتی در اواخر دهه 90 میلادی، بسیاری از شرکتها، تلاش کردند تا پرتالی را برای در دست داشتن بخشی از بازار اینترنتی خود طراحی نمایند. بدلیل آنکه پرتال ها برای استفاده کاربران زیادی بودند و اکثر کاربران اینترنت، آدرس پرتالی را بعنوان اولین صفحه باز شونده در مرورگرهایشان تنظیم می کردند، از اینرو پرتال ها مورد توجه عمومی قرار گرفت.

Netscape، بخشی از America Online شد و شرکتWalt Disney، سایت Go.com را راه اندازی کرد، IBM و دیگران، سایت Prodigy را راه اندازی کردند و Excite و @Home، در خلال دهه 90 میلادی، تبدیل به بخشی از AT&T شدند. سایتLycos در آن زمان نیز گفته می شد که هدف خوبی برای شرکت های رسانه ای نظیر CBS است.

جنون پرتال همراه با رقابت شرکت های رسانه ای بر سر کنار زنی همدیگر برای بازارهای اینترنتی، با شکستن حباب های اینترنت در سال 2000 و 2001 به مرگی زود رس گرفتار شد. شرکت دیزنی، سایت Go.com را به حالت تعطیلی در آورد، Excite ورشکسته شد و باقیمانده های آن نیز به iWon.com فروخته شد. برخی از پرتال ها نظیر Yahoo! و پرتال های دیگری که در اینجا ذکر آنها رفت، همچنان به قوت خود باقی ماندند.


پرتال
اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.

هم اکنون گام نخست را برای داشتن یک وبسایت حرفه ای و جذاب بردارید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل داشتن یک وب سایت راهنمایی کنند
ثبت درخواست