طراحی وب سایت خبری

طراحی وب سایت خبری : همانطور که می دانید ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم . چیزی که عصر حاضر بسیار به آن پرداخته می شود ، افزایش راه های ارتباطی جهت تسریع و سهولت در دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای همه افراد می باشد . یکی از اطلاعاتی که امروزه نیاز اصلی بشر محسوب می شود ، اطلاع داشتن و آگاهی یافتن از اخبار روز دنیا می باشد . اما طبیعتا هر فردی به تناسب نیازش (نیاز کاری یا نیاز تخصصی و یا نیازهای عمومی) دنبال کننده اخبار خاصی است . برای مثال ، افرادی هستند که برای شغل خاصی که دارند نیاز دارند تا روزانه از اخبار اقتصادی مانند قیمت ارز ، طلا و سکه و … با خبر باشند ، و یا افرادی که در زمینه تکنولوژی فعالیت می کنند نیاز دارند تا حداقل به طور ماهانه از اخبار مربوط به تکنولوژِی و پیشرفت ها و بروز رسانی ها و رویدادهای گوناگون این حیطه مطلع شوند .

بنابر مطلب فوق ، به این نتیجه می رسیم که آگاهی از اخبار روز دنیا در حیطه های گوناگون برای بشر عصر حاضر ضروری است . پس باید چاره ای اندیشید تا بتوان با این حجم انبوه اخبار از سراسر جهان ، آن را به راحتی و البته با حداکثر سرعت به تمام مردم دنیا مخابره و اطلاع رسانی کرد . یکی از این راه های ارتباطی در دسترس و پرسرعت ، شبکه گسترده جهانی اینترنت است .

در دهه های گذشته این شبکه جهانی پیشرفت فوق العاده مثبت و سریعی داشته است ، تا حدی که امروز ما به هر چه نیاز داشته باشیم تنها با یک اشاره دست از طریق تلفن های هوشمند خود می توانیم به هر گونه اطلاعات مورد نظر در این شبکه دسترسی پیدا کنیم . اطلاعاتی که ما در این شبکه جهانی بارگذاری می کنیم و در هنگام نیاز از آن ها استفاده می کنیم در واقع روی لایه ای به نام وب ذخیره می شوند .

همانطور اطلاع دارید ، فضای وب به ما این امکان را می دهد تا اطلاعات ، داده ها و محتوای خود را روی بخشی از آن ثبت کنیم . این بستر بهترین موقعیت برای تسریع و سهولت امر ارتباطات است . پس طراحی وب سایت خبری یک گزینه اصلی برای مخابره اطلاعات و رویدادها در عصر حاضر به شمار می رود .

مراحل طراحی وب سایت خبری

طراحی وب سایت خبری کمی با طراحی سایر انواع وب سایت متفاوت است . مثلا در طراحی وب سایت شرکتی ، صفحات فرود آن خیلی نقش مهمی در برندسازی و جلب توجه کاربر دارند ، اما در وب سایت خبری اینطور نیست و معمولا اهداف تجاری و برندسازی مطرح نمی شود .

اولین چیزی که در طراحی وبسایت خبری مطرح می شود ، لی اوت صفحه فرود آن است . لی اوت (Layout) یا همان چیدمان محتوای صفحات (به ویژه صفحه اصلی) از این رو بسیار حائز اهمیت است که وب سایت های خبری به دلیل حجم انبوه اخبار اصطلاحا Heavy Content(پرمحتوا) هستند . اگر لی اوت مناسبی برای صفحه اصلی که اخبار در آنجا جمع است طراحی نشود ، در نهایت خروجی آن از دست دادن مخاطبان و کاربران وب سایت است .

اگر مخاطب در ابتدای وارد شدن به سایت یک دفعه با انبوهی از تصاویر و مطالب و ویدیوها و در کل محتوای نامنظم و بهم ریخته مواجه شود ، قطعا به سرعت سایت را ترک می کند . پس اولین نکته مهم در طراحی وب سایت خبری ، طراحی لی اوت مناسب و منظم و دسته بندی شده برای اخبار صفحات وب سایت است .

دومین نکته ای که پس از طراحی چیدمان محتوا با گرافیکی سبک و تمیز باید مورد توجه قرار گیرد ، سرعت بارگذاری اخبار برای مخاطب است . اغلب افراد تمایل دارند که از اخبار داغ و تازه به سرعت مطلع شوند . اگر وب سایت را با گرافیک و تایپوگرافی سنگین و نامنظم و رعایت نکردن ابعاد فنی طراحی و پیاده سازی کنید ، در نتیجه سرعت پردازش داده در هنگام درخواست کاربر به سرور سایت به شدت کاهش می یابد و او باید مدت زمان زیادی را منتظر بماند تا محتوا برایش بارگذاری شوند .

سومین مورد مهم ، امنیت محتوای وب سایت خبری است . اخباری که روی سایت می رود باید صد در صد معتبر و موثق باشند ، بنابراین اگر امنیت صحت اخبار تامین نباشد ، وب سایت اعتبار خودش را از دست می دهد و کاربران خود را از دست می دهد .

تیم حرفه ای طراحی وب سایت وب تنان با به کار گیری نیروهای متخصص در زمینه طراحی وب سایت خبری ، با کیفیت ترین و معتبرترین سایت های خبری را طراحی و پشتیبانی می کند و تمام نکات مهم در این کار را رعایت می کند .

دسته بندی و منظم سازی وب سایت خبری

اولویت بندی صفحات و محتوا در طراحی وب سایت خبری متمایز از سایر وب سایت ها است . مثلا در طراحی وب سایت خبری صفحه درباره ما یا وجود ندارد و یا اگر وجود داشته باشد اهمیت بسیار پایینی دارد ؛ در حالی که در سایر وب سایت ها ، مانند وب سایت های شرکتی ، صفحه درباره ما بسیار از اهمیت برخوردار است .

مهمترین صفحات یک وب سایت خبری ، صفحه تماس با ما و بلاگ RSS آن می باشند . در صفحه تماس با ما (که البته در وب سایت خبری ممکن است این اسم برای این صفحه در نظر گرفته نشود و اسمی مانند ” ارسال خبر ” و یا نام مشابه دیگری داشته باشد) می بایست یک فرم تمیز و مختصر طراحی کرد تا مخاطبان وب سایت به راحتی بتوانند با مدیر محتوای سایت در ارتباط باشند . همچنین این فرم باید قابلیت بارگذاری و ارسال فایل یا عکس یا ویدئو از طرف مخاطبان را داشته باشد .

در طراحی وب سایت های خبری اغلب تکرار مشاهده می شود . تیم طراحی سایت وب تنان با استفاده از طراحان ماهر ، به خوبی و زیبایی و نظم و دقت ، ایده های تازه ای مطرح می کند و با نوآوری وب سایت خبری مورد نظر مدیر رسانه را طراحی و پیاده سازی می کند . همچنین پشتیبانی فنی پس از طراحی نیز تضمین می شود .

بخش های مهم در طراحی وب سایت خبری به تفکیک موضوع اخبار

اخبار علمی

بخش های مهم یک وب سایت خبری با موضوع اخبار علمی می تواند شامل این موضوعات باشد :

• تازه های تکنولوژی

• اخبار علم پزشکی

• اخبار مرتبط با محیط زیست

اخبار سیاسی

اخبار سیاسی معمولا اینطور اولویت بندی می شود که ابتدا به سیاست داخلی پرداخته می شود و سپس سیاست خارجی . سیاست داخلی نیز به ترتیب اولویت موضوع دسته بندی می شود . مثلا از خبرهای مربوط به چهره های برتر کشور مانند رییس دولت و مجلس تا رده های پایین تر مانند احزاب و تشکل ها دسته بندی می شود .

اخبار اقتصادی

در مورد وب سایت های خبری اقتصادی نیز اولویت بندی به ترتیب ارزش و اهمیت جهانی و سراسری آن خبر است . می توان اینطور موضوع بندی کرد :

• خبرهای اقتصادی در سطح بین الملل

• خبرهای مربوط به قیمت نفت و گاز و طلا و ارز

• خبرهای مربوط به بانک ها و بیمه ها و بورس

• خبرهای مرتبط با صنعت و تجارت و کشاورزی

اخبار اجتماعی

مانند خبرهای مربوط به قوه قضاییه ، بهداشت اجتماعی ، خانواده ، …

اخبار فرهنگی

مانند :

• خبرهای رسانه ای (صدا وسیما و سینما و تئاتر و …)

• خبرهای مربوط به اقشار و شخصیت های فرهنگی و دانشگاه ها

• خبرهای بخش آموزشی

• خبرهای مرتبط با موسیقی و خوانندگی و …

اخبار ورزشی

از جذاب ترین و هیجان انگیزترین و پرمخاطب ترین بخش های خبری هر وب سایت خبری ، بخش اخبار ورزشی می باشد .

• طراحی بخش اختصاصی برای خبرهای مربوط به فوتبال

• بخش اخبار کشتی و وزنه برداری

• بخش خبرهای مربوط به ورزش های رزمی

• خبرهای مرتبط با ورزش های میدانی

• خبرهای المپیک و رویدادهای مهم جهانی

• خبرهای اختصاصی بانوان

اخبار خارجی و جهان

• اخبار مربوط به کشورهای همسایه و خاورمیانه

• اخبار مربوط به کشورهای اروپایی

• اخبار مربوط به سایر کشورهای آسیایی

• اخبار مربوط به کشورهای آمریکایی

چکیده ای از طراحی وب سایت خبری

همانطور که گفته شد ، آگاهی از اخبار یکی از نیازهای ضروری افراد در عصر حاضر است . برای دریافت هر چه سریعتر اخبار و راحتی در دسترسی به آن ها ، اینترنت و به طور دقیق تر فضای وب ، یک بستر ایده آل محسوب می شود . اما طراحی وب سایت خبری کمی متفاوت و متمایز از سایر وب سایت ها است ، و همین نکته کمی کار را در امر طراحی دشوار می کند . طراحی منظم و دسته بندی دقیق اخبار چالشی است که در این کار پیش روی طراح وب سایت است . طراحی باید به گونه ای باشد که کاربر به هر کدام از خبرها که خواست دسترسی پیدا کند ، به راحتی از طریق دسته بندی مربوطه به هدفش برسد و همچنین چیدمان اخبار نیز به دلیل حجم انبوه آن ها بسیار اهمیت پیدا می کند . اصطلاحا طراحی وب سایت خبری باید کاربرپسند یا user-friendlyباشد . بهتر است در طراحی وب سایت خبری از یک متخصص تجربه کاربری (UX) استفاده شود . تیم طراحی وب سایت وب تنان همه نیازها را برای انجام پروژه های وب سایت های خبری برطرف ساخته و به خوبی از عهده چنین اموری بر می آید .

ویژگی های سایت خبری :

تاریخ و زمان انتشار خبر و تعیین اولویت نمایش و مرتب سازی خبرها

امکان اضافه کردن صفحات

نمایش منو به صورت چند لایه و قابلیت تغییر چیدمان منو

امکان مدیریت و طبقه بندی خبرها

بخش اخبار ویژه و بخش اخبار پربازدید

امكان تعریف گروههای خبری مثل سیاسی، فرهنگی ، ورزشی و …

تگ بندی اخبار برای دسترسی بهتر کاربران و سئوی قویتر

آمار بازدیدکنندگان سایت

مدیریت نظرسنجی و امتیاز دهی به خبر

اسلاید تصاویر

امکان ثبت نظر برای اخبار و مدیران با استفاده از صندوق دریافت و ارسال پیام

بخش مدیریت با امکان ثبت دسترسی های مختلف برای مدیران

قابلیت طراحی فرم های مختلف برای دریافت اطلاعات کاربران و مشتریان

بخش خبرنامه و ارسال ایمیل برای کاربران ثبت نام کرده

تبلیغات بنری و لینکی

امكان پاسخ دهی به نظرات توسط مدیریت

امكان عضوگیری و گروه بندی اعضاء

امنیت بالا و عدم نفوذ پذیری سایت

امکان نمایش خبر از سایت های دیگر بصورت همزمان در سایت

امکان دریافت اخبار ارسالی از بازدید کنندگان

امکان نمایش تازه ترین اخبار در هر گروه خبری

امکان استفاده از ویدیو در خبرها

ثبت فایل ضمیمه برای مطالب و اخبار

امكان نمایش خبر در مدت زمان خاص و ارسال خودکار خبر در ساعت و روز خاص

ارائه نسخه چاپی و امکان ارسال مطالب برای دوستان

پشتیبانی از زبانهای مختلف

امکان آرشیو كامل اخبار و امكان ثبت خبرهای مرتبط با خبر

امکان جستجوی ساده، پیشرفته و هوشمند

سیستم عضویت در خبرنامه و ارسال خبرنامه برای اعضاء

ویرایشگر بسیار قوی برای ارسال خبرو بکارگیری رنگها و قلمهای مختلف

امكان تهیه نسخه پشتیبان

بهینه سازی شده برای موبایل و تبلت

ارائه اخبار متنی و چند رسانه ای یعنی صوتی ، تصویری و فیلم

گزارشات بازدید بر اساس گروه خبر ، خبر و زمان بازدید

نمایش لینک صفحات در شبکه های اجتماعی

نقشه سایت

فرم ارتباط با ما


هم اکنون گام نخست را برای داشتن یک وبسایت حرفه ای و جذاب بردارید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل داشتن یک وب سایت راهنمایی کنند
ثبت درخواست